ІЦТДТ ▪ Інститут цифрових технологій, дизайну та транспорту

КОГО МИ ГОТУЄМО

Інститут готує фахівців для інженерного забезпечення, експлуатації, обслуговування і ремонту

  • складної техніки,
  • маніпуляторів,
  • роботів, робототехнічних систем і комплексів автоматизованого виробництва,
  • підйомно-транспортного устаткування,
  • обладнання для будівництва, авіації, автомобілебудування,
  • обладнання для важкого і загального машинобудування,
  • обладнання для автоспорту,
  • виробів біомеханіки,

фахівців для розробки

  • нових зразків виробів і матеріалів машинобудівного призначення,
  • обладнання для хімічної та харчової промисловості,
  • обладнання для підприємств з переробки і розподілу нафтопродуктів,

а також фахівців для пов'язаних з перерахованими вище областями наукових досліджень, промислових і комп'ютерних технологій.

ЧОМУ ЦЕ АКТУАЛЬНО

Ми живемо в світі машин.
Машини оточують нас всюди: вдома, на роботі і на відпочинку. Одні машини створені для того, щоб допомогти людям зробити щось, інші – щоб зовсім замінити людей, виконувати за них неприємну роботу. А треті – роблять те, чого люди ніколи не могли робити, не могли навіть собі цього уявити, поки не з'явилися машини.

  • Транспортні засоби переміщують людей і вантажі зі швидкостями і на відстані, немислимі до їх появи.
  • Виробничі та технологічні машини – верстати, обладнання, автоматичні лінії та інше, – є основою будь-якої промисловості, і в тисячі разів збільшують продуктивність людської праці.
  • Будівельні машини – бульдозери, підйомні крани, екскаватори тощо – дозволяють побудувати за кілька років об'єкти, для будівництва яких без машин такій же кількості будівельників не вистачило б терміну людського життя
  • Енергетичні машини виробляють електроенергію, що увійшла в усі сфери нашого життя і приводить в дію інші машини.
  • Сільськогосподарські машини – комбайни, трактори, сівалки та інші агрегати практично усунули продовольчу проблему.
  • Підйомні машини – ліфти і ескалатори, вощла в життя міст неодмінним атрибутом комфорту.
  • Пральні, посудомийні, кухонні та інші побутові машини підняли на небувалу висоту якість повсякденного життя людей.

Машини є основою нашої цивілізації, без них звичний нам світ може існувати.

І до тих пір, поки потрібні машини, необхідні і фахівці, здатні розробляти, проектувати, виготовляти, експлуатувати, обслуговувати і ремонтувати машини.

Саме таких фахівців готує наш інститут.

ХТО НАВЧАЄ

Лекційні заняття ведуть доценти і професори, автори запатентованих розробок, заслужені діячі науки і техніки України, лауреати державної премії України, заслужені винахідники України.

Спеціальні дисципліни викладають науково-педагогічні співробітники мають практичний досвід наукового супроводу комерційних і державних проектів, будівництва та експлуатації конструкцій машинобудування і транспорту, унікальних машин і механізмів, а так само безпосередні учасники державних наукових програм, грантів і інженерних міжнародних конкурсів.

ДОКТОРІВ НАУК, ПРОФЕСОРІВ

15

КАНДИДАТІВ НАУК, ДОЦЕНТІВ

30

ЛАУРЕАТІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРЕМІЇ

2

ЗАСЛУЖЕНИХ ДІЯЧІВ НАУКИ І ТЕХНІКИ

3

ВІДМІННИКІВ ОСВІТИ

4

ЯК МИ НАВЧАЄМО

Навчання на реальних задачах

Система підготовки студентів інституту машинобудування включає в себе рішення широкого кола інженерних завдань з виконанням конструкторських і проектних робіт. Теми практичних і лабораторних занять, завдання на курсові роботи та дипломні проекти формуються за участю актуальних проблем і завдань виробництва, узгоджені з інженерними та промисловими підприємствами Стальканат-Силур, Одескабель, Шаповалов Rally-team, Будгідравліка, Автоскладальне виробництво, КБ Південне, Федерація автоспорту України і багатьма іншими.

Практика

Під час навчання студенти мають можливість проходити практику в підрозділах федерації автоспорту України, в представництвах промислових підприємств України, на космічних і авіаційних заводах (КБ Південне, АНТК «Антонова»), на підприємствах оборонної промисловості (Одеський машинобудівні завод, Одеський авіаремонтний завод), а також з медичними установами по розробці ортопедичних і стоматологічних пристосувань.

IT-технології

Для курсових і дипломних проектів, дослідницьких і розрахункових робіт використовуються ліцензійні, сучасні системи моделювання та проектування Autocad, Ansys, SolidWorks, Matlab.

Студентське конструкторське бюро

Студенти виконують машинобудівні проекти в студентському проектно-конструкторському бюро «Формула» за завданнями українських і європейських компаній.

Інженерно-спортивна команда

На базі інституту машинобудування працює студентська інженерно-спортивна команда університету «Formula Student OP», створена для для участі в міжнародних змаганнях «Formula Student SAE», є найпопулярнішим і наймасштабнішим серед студентських інжинірингових змагань в Світі.
Учасники проходять всі стадії автомобілебудування і вчаться створювати високотехнологічні та ефективні автомобілі. Команда на час стає моделлю автомобільного заводу з відповідними підрозділами організації роботи, технічного конструювання, комп'ютерного моделювання, економічного планування, логістики та реклами.
Студенти проектують, розраховують, виготовляють і збирають гоночний автомобіль класу Formula SAE, представляють його і беруть участь в гонці.

Освітні програми

Контакти
+38 (048)705-84-75