Електронно-обчислювальна техніка

ID: 20638
Галузь знань 
17 Електроніка та телекомунікації
Спеціальність 
171 Електроніка
Спеціалізація 
Електронно-обчислювальна техніка
Форма навчання 
Очна (денна).
Наявність акредитації 
Чому варто здобути вищу освіту за цією освітньою програмою 

Електроніка зараз і в перспективі лежить в основі практично будь-якої інженерно-технічної і наукової діяльності, так як є універсальним засобом при вирішенні різноманітних задач і проблем в різних областях  господарства. Роль електроніки сьогодні істотно зростає в зв'язку з використанням мікропроцесорної техніки для обробки інформаційних сигналів. Так, наприклад, апаратне забезпечення всієї комп'ютерної техніки і відповідно розвиток інформаційних технологій ґрунтується на роботі електронних засобів. Отримавши серйозну освіту в галузі електроніки, можна в подальшому успішно спеціалізуватися в самих різних напрямках науки та інженерної практики. Перед випускниками відкриваються найширші обрії реалізації отриманих знань.

Крім успішної роботи в традиційних областях – промисловість, наукові дослідження, освіта, торгівля, випускники отримують можливість своєї професіональної реалізації в таких напрямках, що бурхливо розвиваються, як Інтернет речей (IoT), електроніка сонячної енергетики, електромобілів, агропромисловості, біотехніки захисту рослин і т.д .

Знання, які отримали фахівці за цією програмою, забезпечують їм працевлаштування не тільки на території нашої держави, а й по всьому світу.

Особливістю освітньої програми є те, що отримуються компетентності і результати навчання як зі знань, що визначать професійну підготовку  з електронних засобів взагалі, так і з електронних  та  інформаційних технологій мас-медіа  (кінематограф, телебачення, розважальні заходи). Це суттєво розширює можливості працевлаштування.

Випускники можуть працювати по дуже багатьох напрямках. Так, серед можливих місць роботи:

 • промислові підприємства:
  • науково-промислові комплекси,
  • науково-дослідні інститути,
  • конструкторсько-технологічні бюро з розробки та виробництва електронно-обчислювальної апаратури, а також інших електронних засобів;
 • компанії з розробки та тестування програмного забезпечення;
 • вищі навчальні заклади (викладацька діяльність);
 • телебачення та радіомовлення;
 • кінематограф та кіноіндустрія;
 • звукозапис, відеозйомка, озвучення приміщень та просторів;
 • відеодизайн, мультиплікація та анімація;
 • шоу-індустрія, проекція зображень великих розмірів, сценічне та спеціальне освітлення;
 • технічна охорона об’єктів засобами відеоспостереження;
 • аудіо-, відеообладнання житлових будинків;  
 • банки, транспортні підприємства і порти, підприємства електричних мереж, торгові мережі, організації МВС, МНС, оборони (розробка і супровід програмного забезпечення, обслуговування та ремонт електронно-обчислювальної апаратури та  інших електронних засобів);
 • сервісні центри по ремонту побутової електронної апаратури, комп'ютерних пристроїв і оргтехніки;
 • СТО автомобілів (обслуговування електронних систем діагностики та управління);
 • медичні заклади (технічне обслуговування електронного діагностичного та лікувального обладнання);
 • інші подібні місця роботи, де потрібні висококваліфіковані фахівці в галузі електроніки, з високим рівнем  оплати праці.

Допомогу в плануванні успішної професійної кар'єри та сприяння в працевлаштуванні студентів і випускників надає Кар'єра-центр університету. Проводяться регулярні Ярмарки Кар'єри із залученням провідних вітчизняних та зарубіжних роботодавців, презентації компаній, виступи кращих професіоналів у різних галузях і інші заходи.

Один з недавніх успішних випускників даної програми, Костянтин Стеблюк, зазначає: "При вступі до університету я довго думав і вибирав між кількома університетами і кількома спеціальностями. Для людей, які тільки закінчили школу, це складний вибір і дуже важливий. Адже після поглибленого вивчення певної галузі знань ти повинен вийти зі стін університету готовим до вирішення реальних практичних завдань. Я дуже радий, що вибрав цю освітню програму. Знання і досвід, які я тут отримав, допомогли мені визначитися, ким я бачу себе в майбутньому, і дозволили успішно почати роботу в галузі електроніки з застосуванням сучасних інформаційних технологій ".

Наш випускник – це фахівець в галузі електроніки,  комунікаційних та інформаційних технологій мас-медіа. Його послуги  затребувані в сфері створення і супроводу інформаційного контенту інфомереж, теле- і радіомовлення, при підготовці і проведенні конгресів і симпозіумів, видовищних заходів, презентацій розробок. А які ще захоплюючі можливості відкриються за роки  навчання – адже ми живемо за часів другої квантової революції!

Профіль програми

Освітні компоненти програми (план підготовки)

Скан копії освітньої програми та навчального плану

Особі, яка успішно виконала освітню програму та пройшла атестацію (випускнику), присуджується ступінь вищої освіти, присвоюється відповідна кваліфікація та видається документ про вищу освіту.
Ступінь вищої освіти, що присуджується випускникам:
Документ про вищу освіту, що видається випускникам:
Диплом магістра;
Додаток до диплома магістра європейського зразка.
Кафедра (спеціальна), яка забезпечує виконання програми 
Гарант освітньої програми, контактна особа 
Панов Леонід Іванович